Panipat, Haryana
GST No. 06AKUPG8182F1ZR
Call 08047838945 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Material Type | Memory Foam |
| Shape | Contour |
| Outer Fabric | Polyester |
| Length | 48 |
| Width | 36 |
| Thickness | 7 |
| Usage Area | Office Chair, Wheelchair, Car Seat, Home Chair |
| Washable Cover | Yes |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Material Type | Memory Foam |
| Shape | Donut |
| Outer Fabric | Polyester |
| Length | 46 cm |
| Width | 40 cm |
| Thickness | 8 cm |
| Usage Area | Wheelchair, Office Chair, Car Seat, Home Chair |
| Washable Cover | Yes |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Material Type | Memory Foam |
| Shape | Donut |
| Length | 48 cm |
| Width | 36 cm |
| Thickness | 6 cm |
| Usage Area | Home Chair, Car Seat, Wheelchair, Office Chair |
| Washable Cover | Yes |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Material Type | Memory Foam |
| Shape | Contour |
| Outer Fabric | Polyester |
| Length | 48 cm |
| Width | 38 cm |
| Thickness | 6 cm |
| Usage Area | Home Chair, Wheelchair, Car Seat, Office Chair |
| Washable Cover | Yes |
Additional Information:
View Complete details