Panipat, Haryana
GST No. 06AKUPG8182F1ZR
Call 08047838945 75% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Size | Double |
| Weight | 2 Kg |
| Power | 80 w |
| Pattern | Solid |
| Brand | Warmland |
| Material | Wool |
| Usage/Application | Warming |
| Warranty | 5 Year |
| Dimension | 40*60 Inches |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | Double |
| Weight | 1 Kg |
| Pattern | Solid |
| Color | Green |
| Brand | Wramland |
| Material | Wool |
| Usage/Application | Warming |
| Power Consumption | 80 W |
| Warranty | 5 Year |
| Dimension | 30*60 Inches |
| Model Name | Premium |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | Single |
| Weight | 1 Kg |
| Pattern | Solid |
| Color | Blue |
| Brand | Warmland |
| Usage/Application | Warming |
| Warranty | 5 Year |
| Dimension | 30*60 Inches |
| Model Name | Premium |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | Single |
| Weight | 1 kg |
| Pattern | Solid |
| Color | Mahroon |
| Brand | Warmland |
| Material | wool |
| Usage/Application | Warmiing |
| Power Consumption | 80 W |
| Warranty | 5 Years |
| Feature | Auto Temperature Controll |
| Dimension | 30*60 Inches |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | Double |
| Weight | 1 Kg |
| Pattern | Solid |
| Color | Rust |
| Brand | Warmland |
| Material | Wool |
| Usage/Application | Warming |
| Power Consumption | 80 W |
| Warranty | 5 years Replacement |
| Feature | Safe & Comfortable |
| Dimension | 30*60 Inches |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | Double |
| Weight | 1 Kg |
| Power | 80x60 W |
| Pattern | Solid |
| Brand | Warmland |
| Material | Wool |
| Color | Rust |
| Usage/Application | Warming |
| Warranty | 5 Year |
| Dimension | 60*60 Inches |
| Model Name | Gold |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Weight | 1 Kg |
| Power Rating | 80–100 W |
| Power | 80 W |
| Pattern | Solid |
| Brand | Warmland |
| Color | Red |
| Usage/Application | Warming |
| Warranty | 5 Year |
| Dimension | 60*60 Inches |
| Model Name | Gold |
| Size | Single |
| Bed Size | Double |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | Double |
| Weight | 1 Kg |
| Power | 80 W |
| Pattern | Solid |
| Brand | Warmland |
| Material | Wool |
| Color | Mahroon |
| Usage/Application | Warming |
| Warranty | 5 Year |
| Dimension | 40*60 Inches |
| Model Name | Diamond |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | Single |
| Weight | 2 Kg |
| Power | 80 W |
| Pattern | Solid |
| Brand | Warmland |
| Material | Wool |
| Color | Dark green |
| Usage/Application | Warming |
| Warranty | 5 Year |
| Dimension | 40*60 Inches |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Size | Single |
| Weight | 1.2 kg |
| Power | 80 W |
| Pattern | Solid |
| Brand | Warmland |
| Material | Wool |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Warming |
| Warranty | 5 Year |
| Dimension | 60*60 Inches |
| Model Name | Diamond |
Additional Information:
View Complete details